Zasukované tkaničky

Sbírka Zasukované tkaničky svými benefičními koncerty oživí olomoucký Bar Zahrada. Nabídne i charitativní bazárek

 

Spolek Trend vozíčkářů bude opět rozdávat za dobrovolný příspěvek talisman a symbol sbírky, pár zasukovaných tkaniček, a to i ve své letošní podzimní etapě. Jako tradičně přichystal bohatý program s benefičními koncerty pro veřejnost. Ty proběhnou už 22. září od 16:00 hodin v příjemném prostředí olomouckého Baru Zahrada. 

 

V rámci benefičních koncertů vystoupí úžasný oblíbený zpěvák a muzikant Lukáš Mareček, svým sarkastickým humorem všechny přítomné potěší a rozesměje nevidomá umělkyně Romana Maříková a publikum se také může těšit na talentovaného patnáctiletého zpěváka a vycházející hvězdu Ondřeje Crháka. Svými krásnými písněmi pak nadchnou mladé dámy z kapely The Addams Sisters, které se staly Objevem roku radia Haná. Co by to bylo v dnešní době za akci bez DJ show, a tak i Trend vozíčkářů jde s dobou a se svou DJ show všechny roztančí olomoucká moderátorská legenda Martina Qweetko Procházková

 

"První květnovou etapu sbírky s benefičními koncerty na Horním náměstí máme úspěšně za sebou a na tu podzimní jsme vymysleli kulturní program v komornějším stylu. Bar Zahrada v Mlýnské ulici je oblíbeným místem odpočinku a my chceme využít hezkého počasí a benefiční koncerty uspořádat v netradičním party stylu a společně s našimi podporovateli si celý program naplno užít. Chybět nebude ani stánek s výrobky od našich přátel s tělesným postižením a nově nabídneme veřejnosti charitativní bazárek," upřesnil PR manager a fundraiser spolku Milan Papežík. 

 

Sbírka bude však probíhat už od rána, kdy do ulic města vyrazí dobrovolníci s kasičkami, do kterých budou vybírat finanční příspěvky. Během jarní etapy se vybralo krásných 121 975,- Kč, za které byl pořízen první automobil pro sociální služby a kompenzační pomůcky pro osoby s těžkým tělesným postižením. Kdo by u sebe neměl drobné, budou u několika dobrovolníků připraveny také platební terminály. Olomoučané mohou také posílat DMS na číslo 87777 ve tvaru DMS TKANICKA 30, DMS TKANICKA 60, DMS TKANICKA 90 nebo přispět na transparentní účet č. 1000100014/5500. 

 

Sbírka Zasukované tkaničky letos probíhá 21. rokem a k jejímu loňskému jubileu gratulovaly kapely jako Reflexy nebo Divokej Bill. Trend vozíčkářů však i na příští rok plánuje velkolepé oslavy. "Trend vozíčkářů příští rok oslaví své 30. výročí od jeho založení a rozhodně přichystáme pár překvapení pro veřejnost jako poděkování za letitou podporu. První krásný dar nám přišel minulý týden. Právě díky štědrosti našich spoluobčanů jsme mohli pořídit náš první automobil, díky němuž nám bude umožněno rychlejší a efektivnější poskytování služeb a přejezdy našich pracovníků ke klientům. Náš spolek také přichází do své další dekády s úplně novým sloganem Pomáhat je TREND," prozradil ředitel spolku Tomáš Zrnka. 

Proč Zasukované tkaničky? 

Zasukované tkaničky, které se staly názvem i symbolem sbírky, mají být nejen žertovným předmětem, ale mohou se stát impulsem k zamyšlení nad zasukovaným osudem blízkého či úplně neznámého člověka. Nebo nad skutečností, jak obtížné, ba přímo neřešitelné může být zasukování tkaničky pro člověka, jehož možnosti jsou dramaticky omezeny nemocí, úrazem nebo vrozenou vadou.

V naší zemi žije přibližně milion lidí, kteří každým dnem svého života nesou svoje zdravotní postižení. Často se neobejdou bez pomoci svého okolí. Právě proto existují služby, které umožňují samostatný a nezávislý život v kruhu svých blízkých. Financování těchto služeb je velmi problematické, částečně je nesou na svých bedrech veřejné rozpočty, ale nejméně 30 % nákladů musí být kryto z jiných zdrojů.

Hlavním, ale ne jediným posláním sbírky, je tedy získávání finančních prostředků pro dofinancování služeb pro zdravotně postižené a materiální pomoc při pořizování kompenzačních pomůcek a invalidních vozíků.

Dalšími důvody pro realizaci sbírky jsou zejména aktivizace samotných zdravotně postižených k činnosti ve svůj vlastní prospěch. A také obrácení zájmu většinové veřejnosti k problematice života se zdravotním postižením.

 

 

ZASUKOVANÉ TKANIČKY 2023

 

21. ročník celostátní sbírky Zasukované tkaničky s benefičními koncerty, jejichž výtěžek poslouží k dofinancování služeb pro osoby s těžkým zdravotním postižením

 

Program benefičních koncertů:

18. 5. 2022 OLOMOUC - Horní náměstí


začínáme ve 14:30

Popová škola Dětského domova v Olomouci

Romana Maříková

Sunset Trail

Alžběta Kolečkářová & Band

Zakázaný ovoce

 

Výzva pro dobrovolníky:

Bez vás se neobejdeme a prosíme vás o pomocnou ruku. Pokud do toho jdete s námi s rádi byste pomohli olomouckým vozíčkářům s distribucí tkaniček široké veřejnosti, budeme se těšit na spolupráci. Třeba jen na hodinku, na dvě, moc nám usnadníte naši práci. :)
Pro další informace kontaktujte prosím koordinátora sbírky Milana Papežíka na emailu prmanager@trendvozickaru.cz nebo na telefonu 731 501 389.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu.

 

Účel sbírky

Zasukované tkaničky jsou celostátní sbírkou. Peníze jsou používány na dofinancování služeb osobní asistence, nákup kompenzačních pomůcek do půjčovny, poradenství a podporované zaměstnávání. Podařilo se nám službu osobní asistence zkvalitnit a rozšířit ji na žadatele, kteří by ji jinak nemohly z finančních důvodů využít.

Věříme, že se nám podaří od dárců získat tolik prostředků, abychom mohli pomoci co největšímu počtu žadatelů.

Číslo transparentního účtu sbírky u Raiffeisenbank: 1000100014/5500 odkaz na https://www.rb.cz/cs/o-nas/povinne-uverejnovane-informace/transparentni-ucty?mvcPath=transactions&accountNumber=1000100014

Organizace sbírky

 • sbírka je organizována jako celostátní,
 • sbírka je vyhlášena nově na základě zněny zákona 117/2001 Sb. Od 1.9.2013 na dobu neurčitou,

Nositelem povolení sbírky je Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, Číslo osvědčení: KÚOK/70255/2010/OE/400 ze dne 13.8.2013

 

 

Formy sbírky

Sbírku můžete podpořit:

 • zasláním libovolné finanční částky na transparentní účet u Raiffeisenbank: č. 1000100014/5500
 • Jednorázovou DMS
  Odešlete z Vašeho mobilního telefonu na číslo 87777 textovou zprávu s textem:
  DMS TKANICKA 30 nebo  60, 90
  Cena zprávy je 30, 60, 90 Kč, na účet Spolku TREND VOZÍČKÁŘŮ bude připsáno 29, 59, 89 Kč.
 • Celoroční DMS
  Odešlete z Vašeho mobilního telefonu na číslo 87777 textovou zprávu s textem:
  DMS TRV TKANICKA 30 nebo 60, 90
  Cena zprávy je 30, 60, 90 Kč a strhává se každý měsíc, na účet Spolku TREND VOZÍČKÁŘŮ bude připsáno 29, 59, 89 Kč.
  POZOR!
  Dárce může svoji trvalou podporu kdykoliv dle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP TKANICKA na 87 777
  V případě zrušení telefonního čísla, ze kterého byla služba DMS Roční podpora objednána, se služba deaktivuje automaticky. Pokud dárce nemá po sobě dva jdoucí měsíce dostatečný kredit, služba se taktéž deaktivuje.
 • příspěvkem jakéhokoli obnosu do kasičky označené logem sbírky. Pokladničky jsou umístěné v Olomouci v obchodních centrech BILLA – Jeremiášova ul., OBI,  Hornbach Olomouc, OC HANÁ, Lékárna  MAKRO Velká Bystřice, Lékárna Povel.
 • Návštěvníci benefičních koncertů mohou přispět do kasičky na stánku Trendu vozíčkářů.
 • Dobrovolným příspěvkem dobrovolníkům a vozíčkářům do kasičky - nově bude platba za tkaničky možná také kartou přes terminál.
 • dalšími předem dohodnutými způsoby.

Fundraiser, PR manager

Bc. Milan Papežík

Mob.: 731 501 389

prmanager@trendvozickaru.cz