Trendy obchod

Trendy obchůdek je plný výrobků našich pracovníků - osob se zdravotním postižením. Jejich zakoupením podpoříte zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc zaměstnává osoby se zdravotním postižením dlouhodobě, již od roku 2008. Podporujeme pracovní integraci zdravotně postižených osob vytvářením pracovním míst. Pro některé tato možnost představovala první zapojení do pracovního procesu, jiným umožnila osvojit si pracovní dovednosti a návyky, které jim pomohly získat uplatnění na otevřeném trhu práce.

Bohužel ani nám se nevyhnula složitá situace s koronavirem, kdy nikdo nevěděl, kam až to může zajít, jak dlouho to bude trvat, jak se co nejvíce chránit. Nevěděli jsme doslova, co přinese další den.

Vnímáme, že naši zaměstnanci jsou velice ohroženou skupinou. Jsou mezi námi ale takoví, kteří se ve volném čase věnují svému koníčku, který jsme se rozhodli využít. Proto jsme neváhali a s některými jsme se domluvili a přidělili jim co nejvíce práce z domova. Samozřejmě jsme měli nasmlouvané závazky na výrobu a kompletování, které jsme museli zvládnout za zvýšených hygienických podmínek, nemohli jsme si dovolit všem přidělit práci z domu.

Jak už pravil Jan Werich „Ten dělá to a ten zas tohle“, někteří jsou zruční na pletení, jiným voní dřevo a rádi s ním pracují a další třeba vyrábí krásné výrobky z papírových roliček. Pod jejich rukama tak vzniklo spoustu krásných výrobků v podobě pletených heboučkých čepiček pro nejmenší, různých výrobků ze dřeva vhodných k dekoraci nebo pro další práci při zdobení, nebo plno krásných výrobků z papírových roliček ať už to jsou jen korpusy, nebo vkusně zdobené věnečky, vánoční štoly, košíčky a mnoho dalšího.

Tyto výrobky jsme se rozhodli prodat na facebookovém profilu Trendy obchod, kde můžete v galerii vidět vše, co máme na prodejně – Holečkova 9.

Věříme, že nákupem výrobků našich zaměstnanců vám uděláme radost a vy nám zase pomůžete zvládnout složitou situaci spolku, která vznikla v době koronakrize. Přijďte se podívat do naší prodejny od pondělí do pátku v době 7:30 – 15:30 hodin.

 

Vstoupit do obchodu můžete zde.