Výsledek sbírky - Zasukované tkaničky 2018

23. 5. 2018 |

V Olomouci, 23.5.2018

 

Lidé dobrovolným příspěvkem podpořili Olomoucký Spolek Trend vozíčkářů, při sbírce Zasukované tkaničky.

 

 

Květen neodmyslitelně patří už 16 let sbírce Zasukované tkaničky, kterou pořádá Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, aby zajistil dostatek financí na osobní asistenci a pomoc handicapovaným lidem nejen z Olomouce.

 

„Sbírka probíhá vždy ve dvou kolech, jarním a podzimním. Jarní proběhlo 15. a 16 května, kdy jsme mohli v ulicích města potkat dobrovolníky středních škol se zapečetěnými kasičkami. Účastníci sbírky nabízeli za dobrovolný příspěvek pár zasukovaných tkaniček,“ říká Dagmar Budíková, PR manažerka Spolku.

 

V úterý sbírku již tradičně zahájil úvodním slovem zastupitel města, náměstek primátora RNDr. Ladislav Šnevajs a celé odpoledne moderoval Jaroslav Irovský, nadějný Olomoucký spisovatel a nově i „Patron“ naší sbírky. Na podporu sbírky pro tělesně postižené vystoupili bez nároku na honorář DUO - Libor Geier, Bronislavem Chromý, účastník soutěže Československá Superstar Martin Šafařík, prezentace individuální sebeobrany pro vozíčkáře předvedl Stanislav Lánský s Alešem Majerem a celý koncert ukončila skvělá kapela Fantajm, která Trend podporuje dlouhá léta.

 

„Díky pomoci všech, a hlavně široké veřejnosti se podařilo získat 80 217,00 Kč, které se použijí na dofinancování osobní asistence pro více jak 45 klientů naší organizace.“ Celá akce se nesla v přátelském duchu a měla úžasnou atmosféru. S úsměvem podotýká Alena Ivanová, ředitelka Spolku.

 

Poděkování patří celkem 84 Studentům a žákům olomouckých středních škol, VOŠ a SPŠE Olomouc, SŠ Lutín, ZŠ Zeyerova Olomouc, CGNŘ, SŠ Logistiky a Chemie, Gymnázium Čajkovského Olomouc, hercům MDO, včetně pana ředitele Mgr. Pavla Hekela. Akci podpořilo 15 vozíčkářů, což byla rekordní účast. Všem patří velké poděkování. Dvojice nejúspěšnějších klientů a studentů z každé školy bude odměněna poukazem do místního Aquaparku, které byly pro tuto příležitost Spolku dány darem.

 

 Děkujeme i sponzorům, kteří sbírku podpořili finančně či materiálně. Děkujeme společnostem:

 AUTO Hlaváček a.s., Robertshaw s.r.o., Laski s.r.o. RENGL, DPMO, Kopírka.cz – p. Dosoudil, Aquapark Olomouc a Terno.

 

Mediálními partnery akce byli:

 rádio Haná a Český rozhlas Olomouc. O zvuk a produkci se postarala firma Tech-Pro, sounddesk, OSA,

Poděkování patří i pracovníkům Magistrátu města Olomouc za pomoc při organizačním a technickém zabezpečení.

 

A pokud jste nemohli přispět do pokladniček, můžete sbírku podpořit po celý rok zasláním SMS ve tvaru: DMS TKANICKA 30, 60 či 90 na číslo 87777 (cena dárcovské sms je 30, 60 či 90 Kč) a nebo vložit svůj příspěvek na sbírkový účet č. 1000100014/5500.

 

Klienti Trendu vozíčkářů děkují všem štědrým dárcům za poskytnuté příspěvky na služby a pomoc zdravotně postiženým, zejména na osobní asistenci.

 

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

 Lužická 7

779 00   Olomouc

 

PR MANAGER&FUNDRAISER

Dagmar Budíková

Tel.: 731 501 389

Email: prmanager@trendvozickaru.cz