Dny na monoski 201815. 2. 2018 |

V neděli 11. února 2018 proběhl jeden ze Dnů na mono-ski, které pořádá FTK UP Olomouc a Centrum APA ve spolupráci se Ski Fanatic a Newman School.

Akce se konala ve ski areálu Hlubočky a zúčastnili se jí i klienti Spolku Trend vozíčkářů. Každý z účastníků měl možnost si mono-ski s pomocí zkušených instruktorů vyzkoušet.

A co to vlastně ta mono-ski je? Jedná se o speciálně upravenou lyži určenou především pro osoby s hendikepem. Mono-ski tvoří skořepina, do které si lyžař sedne. Skořepina je upevněna na jednu lyži a je vybavena tlumičem. K udržení rovnováhy lyžaři pomáhají tzv. stabilizátory, které drží v rukou. Díky nim může mono-lyžař zatáčet, brzdit, odpichovat se.

Pokud jste se nemohli zúčastnit Dnu na mono-ski spolu s námi a chtěli byste si jízdu na mono-ski vyzkoušet, máme pro vás dobrou zprávu: další dny na mono-ski se budou konat v únoru a březnu v lyžařských areálech po celé České republice. Bližší informace o termínech a místech konání si můžete přečíst na stránkách http://dnynamonoski.cz/.

P. S. Fotky (nejen) z našeho řádění na mono-ski v Hlubočkách si můžete prohlédnout na
facebooku Spolku Trend vozíčkářů.

https://www.facebook.com/trendvozickaru/